Betony woskowane

24 marca 2016

Opis produktu – Beton-Cire (Beton woskowany)

Beton Cire, znany również jako beton woskowany lub beton artystyczny swoje początki ma we Francji, gdzie zyskał ogromną popularność. Od 2014 roku firma Floors wprowadziła ten produkt na rynek Polski. Jest to produkt nowoczesny i bardzo interesujący, dzięki niepowtarzalnym wzorom i wybarwieniu powierzchni jakie możemy na nim uzyskać.
Beton-Cire stał się w ostatnich latach pożądany nie tylko przez projektantów wnętrz i architektów, ale również przez indywidualnych użytkowników, ze względu na swoją wysoką wytrzymałość i szerokie zastosowanie. Użytkownicy cenią go za łatwość w pielęgnacji i czyszczeniu, zwracając uwagę na brak fug i dylatacji oraz właściwości wodoodporne. Wybierając ten produkt na posadzkę, powinno się mieć na uwadze, że jeżeli pod Beton Cire pęknie jastrych, to również na powierzchni Beton-Cire pojawi się zarysowanie. W niczym jednak nie ujmie to uroku temu produktowi, gdyż bardzo rzadko możemy spotkać dużą powierzchnię betonu tradycyjnego beż żadnej rysy skurczowej.
Betony woskowane wykorzystywane są w kuchni, łazience, salonach, pomieszczeniach biurowych i obiektach wystawowych. Za pomocą betonu można pokryć różne powierzchnie np. ścianę prysznicową w łazience, blaty kuchenne, fronty szafek, umywalki, kominki czy schody. Beton Cire pokazuje wdzięczne tło dla nowoczesnych wnętrz, umożliwiając stworzenie wyjątkowo industrialnej stylizacji lub stanowiąc neutralne tło dla pozostałych elementów.
Naturalnym efektem wizualnym posadzek z Beton-Cire są niejednorodne przebarwienia, powierzchowne rysy, raki, kraterki czy delikatne nierówności. Powyższe efekty powodują to, że wykonywany przez nas beton architektoniczny jest jeszcze bliższy swojemu oryginałowi.
Próbki prezentowane w salonach określają przybliżony efekt koloru i wzoru powierzchni posadzki z Beton Cire. Tak jak niejednorodną strukturę i barwę ma beton naturalny, tak i Beton Cire nigdy w rzeczywistości nie będzie odwzorowywał próbki poglądowej.
Oferowane przez nas systemy Beton Cire, są oryginalnymi produktami holenderskiego producenta: Beton-Cire by Stone Age i francuskiego producenta: Moderne Methode.
Beton woskowany Beton Cire Beton woskowany Beton Cire
Zobacz nasze realizacje
Beton Cire występuje w kilku odmianach ze względu na zastosowanie:
  • Beton Cire Flow – beton woskowany wylewany o grubości całkowitej około 4 mm. Daje możliwość uzyskania powierzchni zbliżonej do kamieni naturalnych i polerowanego betonu tradycyjnego. Przeznaczony do stosowania wewnątrz pomieszczeń, również na ogrzewanie podłogowe. Nadaje się do stosowania na powierzchnie poziome. Dostępny w wykończeniu matowym, satynowym i błyszczącym w 20 odcieniach.
  • Beton Cire Floor – beton woskowany szpachlowany o grubości całkowitej 2,0-2,5 mm. Daje możliwość uzyskania powierzchni zbliżonej do zacieranego betonu tradycyjnego o różnych technikach zacierania z wyraźną fakturą. Przeznaczony do stosowania wewnątrz pomieszczeń, również na ogrzewanie podłogowe. Nadaje się do stosowania na powierzchnie poziome oraz pionowe. Dostępny w wykończeniu matowym, satynowym i błyszczącym w 32 odcieniach.
  • Beton Cire Brut – beton woskowany szpachlowany o grubości całkowitej 2,0-2,5 mm. Technologicznie zbliżony do Beton Cire Floor. Daje możliwość uzyskania zgrubnie zacieranego betonu tradycyjnego. Przeznaczony do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, również na ogrzewanie podłogowe. Dedykowany do pomieszczeń o ekstremalnych warunkach eksploatacyjnych. Nadaje się do stosowania na powierzchnie poziome oraz pionowe. Dostępny w wykończeniu matowym, satynowym i błyszczącym w 32 odcieniach.
  • Metal Stuc (Metallis) – beton woskowany zawierający domieszki metali takich jak aluminium, żelazo, miedź, brąz, mosiądz, cyna. Grubość całkowita wynosi ok. 0,5 mm. Znajduje zastosowanie na warstwy wierzchnie fragmentów ścian, mebli, blatów, elementów wyposażenia. Odpowiedni zarówno na powierzchniach poziomych jak i pionowych. Zaleca się stosowanie Metal Stuc wewnątrz pomieszczeń.
Niewątpliwą zaletą jest fakt, iż beton woskowany występuje w bardzo szerokiej kolorystyce dostępnej tutaj oraz w naszych salonach podłóg.
Zobacz nasze salony sprzedaży