Wykładziny linoleum

29 marca 2016

Opis produktu – Wykładziny linoleum

W swojej ofercie posiadamy wykładziny linoleum w rolkach i płytkach wiodących marek światowych producentów. W naszych salonach podłóg, możecie się Państwo zapoznać z produktami firm:
Tarkett DLW Forbo
Tarkett
DLW
Forbo
Wykładziny linoleum to najstarszy rodzaj pokrycia podłogowego. Jest to produkt powstały z warstwy użytkowej, barwionej w masie, utwardzonej i wysezonowanej wtopionej w podkład z osnowy tkaniny jutowej. Podstawowy skład wykładziny linoleum to mieszanka: włókna lniane, olej lniany, kalafonia, mączka drzewna lub korkowa, żywice naturalne, pigment naturalny.  Jej budowa jest jednorodna w strukturze i kolorze.
Produkt ma wysokie właściwości antypoślizgowe, elektrostatyczne i akustyczne, jest wytrzymały i odporny na wilgoć. Montaż wykładzin linoleum nie powinien być przeprowadzany przez osoby nie przeszkolone. Zalecane jest zlecenie instalacji posadzki profesjonalnej ekipie monterskiej ze względu na kruchość wykładziny, trudność w wykonywaniu ewentualnych wyobleń oraz przy spawaniu brytów.
Linoleum ma różnorodne zastosowania, wykorzystywane jest często w obiektach użyteczności publicznej np. kawiarniach, biurach, obiektach handlowych, szkołach, salach sportowych i szpitalach. Do niewątpliwych zalet wykładziny linoleum możemy zaliczyć naturalność i ekologiczność produktu oraz odporność na bakterie, grzyby, chemikalia i uszkodzenia mechaniczne. Decydując się na posadzkę z wykładziny linoleum, należy mieć na uwadze, że podkład musi być bardzo twardy, a jego powierzchnia bardzo starannie przygotowana (wykonana wylewka samopoziomująca). Wykładziny linoleum nie zaleca się kleić na nie wygładzone podłoża. Pomimo tych obostrzeń, trzeba mieć na uwadze, że w przypadku pęknięcia jastrychu oraz wykonanej na nim wylewki samopoziomującej, z uwagi na kruchość linoleum, wykładzina również ulegnie pęknięciu. Wykładziny z linoleum rolowanego możemy wywijać na ściany tworząc bezpośrednio z brytu cokolik. Musimy w tym wypadku jednak pamiętać, że z uwagi na kruchość wykładziny promień wyoblenia (ćwierćwałka) będzie dużo większy niż w przypadku wyobleń wykonanych przy wykładzinach PVC. Styki poszczególnych brytów wykładziny są łączone (zalewane) sznurem łączącym. Z uwagi na to, że materiał z jakiego wyprodukowana jest wykładzina, nie jest materiałem jakim wypełniamy frezy pomiędzy brytami, miejsce łączenia nie jest tak trwałe i szczelne jak w przypadku spawów w wykładzinach PVC.
Wykładziny linoleum Wykładziny linoleum
Zobacz nasze realizacje
Zajmujemy się dystrybucją i montażem wykładzin linoleum zarówno na małych powierzchniach (pokoje, gabinety), jak i w dużych obiektach (szkoły, szpitale, biura, obiekty sportowe). Specjalizujemy się również w profesjonalnym przygotowaniu podłoża, miejscowych naprawach oraz w czyszczeniu i pielęgnacji wykładzin. Więcej na ten temat mogą Państwo przeczytać w zakładce Usługi.
Wzory i rodzaje wykładzin linoleum mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach zlokalizowanych w Warszawie. Firma Floors prowadzi sprzedaż i montaż podłóg na terenie Warszawy oraz całej Polski.
Zobacz nasze salony sprzedaży