Wykładziny PCV / PVC

29 marca 2016

Opis produktu – Wykładziny PCV / PVC

W swojej ofercie posiadamy wykładziny winylowe w rolkach i płytkach wiodących marek, zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów. Wśród dostępnych u nas produktów mogą Państwo spotkać takie firmy jak:
DLW Tarkett Gerflor LG Floors Polyflor
Lentex Gamrat Itec Altro Forbo
Wykładziny PCV / PVC (polichlorek winylu), możemy spotkać również pod nazwą wykładzin winylowych. Wykładziny PCV / PVC mogą być stosowane w różnych obiektach, jako łatwe w utrzymaniu czystości i konserwacji wykończenie podłogi, które jest estetyczne i praktyczne. Produkt dostępny jest w formie płytek (paneli) lub arkuszy w rolce. Najczęściej wykładzina PVC jest przyklejana całą powierzchnią do podłoża, jednak istnieją również systemy wykładzin montowane „na klik”. Możemy wyróżnić dwa typy wykładziny PCV / PVC ze względu na budowę:
  • wykładziny homogeniczne (jednowarstwowe) – wykonane są w całej swojej grubości z jednorodnej w składzie mieszanki materiałów, która stanowi ich warstwę ścieralną (użytkową). Mieszanka ta składa się z granulatu czystego PVC oraz wypełniaczy mineralnych. Jakość składników oraz proporcje ich użycia w produkcji konkretnej wykładziny, klasyfikują ją do odpowiedniej klasy ścieralności, a co za tym idzie, do odpowiedniej klasyfikacji obiektów budowlanych.  Najczęściej spotykane zastosowanie wykładzin homogenicznych to miejsca o dużym natężeniu ruchu, jak korytarze, sklepy, obiekty użyteczności publicznej. Wykładziny homogeniczne stanowią trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości wykończenie podłogi.
  • wykładziny heterogeniczne (kilkuwarstwowe) – wykonane są z kliku warstw: podkładu (twardego lub miękkiego), stabilizatora wymiarów (w wyższych jakościowo wykładzinach), części dekoracyjnej (foto, które jest widoczne jako wzór) i bezbarwnej ochronnej warstwy ścieralnej z czystego PVC. Jednym z rodzajów wykładzin PCV / PVC heterogenicznych jest wykładzina LVT. W uproszczeniu możemy przyjąć, że wykładziny heterogeniczne z uwagi na budowę, mogą być bardziej dźwiękochłonne, lepiej izolują i mają większą wytrzymałość. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej oraz wzornictwu, ten typ wykładzin znalazł zastosowanie nie tylko w szkołach, szpitalach czy hotelach, ale również w obiektach budownictwa mieszkaniowego. Z uwagi na możliwość wykonania różnej grubości warstwy wierzchniej (użytkowej) z czystego PVC (dużo trwalszego od mieszanki, z której produkuje się wykładziny homogeniczne), wykładziny te mogą mieć dużo wyższą odporność mechaniczną od wykładzin homogenicznych. O jakości wykładziny heterogenicznej nie stanowi jej grubość całkowita lecz grubość warstwy użytkowej.
Decydując się na posadzkę z wykładzin PVC, należy mieć na uwadze, że podkład musi być bardzo twardy, a jego powierzchnia bardzo starannie przygotowana (wykonana wylewka samopoziomująca). Wykładzin PVC nie zaleca się kleić na nie wygładzone podłoża. W przypadku pęknięcia jastrychu oraz wykonanej na nim wylewki samopoziomującej, z uwagi na elastyczność wykładziny PVC, dobrze przyklejona wykładzina nie ulegnie pęknięciu. Wykładziny z PVC rolowanego możemy wywijać na ściany tworząc bezpośrednio z brytu cokolik. Styki poszczególnych brytów wykładziny są łączone (spawane) sznurem łączącym. Z uwagi na to, że sznur do spawania jest materiałem bardzo zbliżonym do materiału z jakiego wyprodukowana jest wykładzina, miejsce łączenia jest bardzo trwałe i szczelne.
Wykładziny PCV / PVC Wykładziny PCV / PVC
Zobacz nasze realizacje

Zajmujemy się dystrybucją i montażem wykładzin PCV / PVC zarówno na małych powierzchniach (pokoje, gabinety), jak i w dużych obiektach (szkoły, szpitale, muzea, centra handlowe, obiekty usługowe). Specjalizujemy się również w profesjonalnym przygotowaniu podłoża, miejscowych naprawach oraz w czyszczeniu i pielęgnacji wykładzin. Więcej na ten temat mogą Państwo przeczytać w zakładce Usługi.

Wzory i rodzaje wykładzin PCV mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach zlokalizowanych w Warszawie. Firma Floors prowadzi sprzedaż i montaż podłóg na terenie Warszawy oraz całej Polski.

Zobacz nasze salony sprzedaży