Podłogi drewniane

24 marca 2016

Opis produktu – Podłogi drewniane

Pod pojęciem podłogi drewniane kryje się kilka produktów, takich jak: parkiet gotowy i surowy (lity lub warstwowy), deska podłogowa gotowa i surowa (lita lub warstwowa), mozaiki drewniane, jodełka francuska, podłogi pałacowe. Floors jest dystrybutorem i wykonawcą podłóg drewnianych wykonanych z produktów polskich i zagranicznych producentów – Tarkett, Finish deska, Finish parkiet, Fertig deska, Fertig parkiet, Garbelotto, Ecoplank, Solid Plus, Ter Hurne, Walczak czy Woldrew.
Parkiet to nieustająco najpopularniejszy rodzaj podłogi drewnianej. Standardowo dostępne deszczułki występują w długościach 250 – 500 mm oraz szerokościach 60 – 70 mm. Na rynku dostępne są parkiety lite oraz rzadziej spotykane parkiety warstwowe. To klasyczne rozwiązanie, które nada wnętrzu wyrafinowania i będzie świetną bazą dla wspaniałych projektów.
Deski podłogowe to elementy drewniane większe od parkietu i dostępne w sprzedaży zwykle w mixie długości (różna długość desek, ale jednakowa szerokość). Deski podłogowe dzięki większym rozmiarom pojedynczego elementu, nadają pomieszczeniu ekskluzywnego wyglądu i stylu. Deski podłogowe dzielimy na deski lite (jednorodna struktura materiału przez cały przekrój) i warstwowe (dwie lub trzy warstwy materiału z czego warstwa wierzchnia jest materiałem szlachetnym). Deski warstwowe mają wyższą odporność na wilgoć i mniejsze wymagania wobec parametrów technicznych podłoża.
Jodełka francuska to sposób układania elementów drewnianej podłogi. Mimo iż jest on uznawany za klasyczny, świetnie sprawdza się również w nowoczesnych aranżacjach. Dostępne są dwa rodzaje jodełki francuskiej – Herringbone (klasyczna) oraz Chevron (docięta pod kątem 30, 45 lub 60 stopni).
Jodełka francuska Chevron Jodełka francuska Chevron Jodełka francuska Herringbone Jodełka francuska Herringbone
Jodełka francuska Chevron
Jodełka francuska Herringbone
Mozaika to wąskie deszczułki, pełnowartościowy odpad powstały z produkcji litych desek podłogowych i parkietów. Mozaika sprzedawana jest w formie brytów w trzech standardowych wzorach: kwadratowym, angielskim, parallel. Mozaika jest dostępna jako produkt surowy, dlatego jest konieczność pokrycia jej lakierem lub olejowoskiem po przyklejeniu do podłoża.
Mozaika Kwadrat Mozaika angielska cegiełka Mozaika Parallel
Mozaika Kwadrat
Mozaika angielska cegiełka
Mozaika Parallel
Zajmujemy się dystrybucją i montażem posadzek drewnianych zarówno na małych jak i większych powierzchniach. Specjalizujemy się również w profesjonalnym przygotowaniu podłoża, miejscowych naprawach oraz renowacji. W celu zapoznania się z pełną ofertą posadzek drewnianych, zapraszamy do naszych salonów podłóg w Warszawie lub do kontaktu z p. Grzegorzem Pol, mob. 501 389 978, mail: g.pol@superparkiet.pl. Firma Floors prowadzi sprzedaż i montaż podłóg na terenie Warszawy oraz całej Polski.